Щоб орієнтуватися і пересуватися на відкритому просторі, роботи потребують маячки-орієнтирах або в зовнішньому сигналі, скажімо, GPS. Інженери з Університету Екс-Марсель та інституту CNRS створили AntBot — розробку, обходящуюся без цього. Творців новинки надихнула системна навігація мурах Cataglyphis, що живуть у пустелі.
Як правило, звичайні мурахи залишають за собою слід феромонів. Але в пустелі все моментально висихає, тому Cataglyphis доводиться орієнтуватися інакше. Очі цих комах за будь-якої погоди приймають поляризовані світлові потоки. Також вони, рахуючи кроки, запам’ятовують відстань між об’єктами.
У AntBot є оптичний компас, розпізнає поляризоване світло і допомагає орієнтуватися. Робот може обчислити, скільки він пройшов, за допомогою оптичного датчика відстані. Так пристрій може рухатися в радіусі 14 м, визначаючи положення з точністю до сантиметра. AntBot працює абсолютно автономно, гублячись, правда, на дуже пересіченій місцевості, коли об’єкти–орієнтири затулені рельєфом. Важить пристрій 2.3 кілограма і поки ніякої користі не несе.